Płaszcze puchowe

Damskie płaszcze puchowe to uniwersalne rozwiązanie na mroźne zimowe dni. Lekkie, wygodne i zapewniające skuteczną ochronę zarówno przed zimnem, jak i wilgocią, są świetną alternatywą dla wełnianych płaszczy, które nie sprawdzają się podczas ulewnych deszczy oraz dla parek – niewystarczająco ciepłych, by przetrwać w nich minusowe temperatury. Płaszcze puchowe projektowane z myślą o praktycznym zastosowaniu to podkreślające (samym tylko krojem lub wyrazistym wiązaniem w talii) sylwetkę, długie płaszcze z kapturem (często odpinanym i ozdabianym na brzegach sztucznym futerkiem) i zamykanymi na zamek kieszeniami, do których możemy włożyć różne niezbędne drobiazgi. Najchętniej wybieranymi modelami są płaszcze pikowane w ciemnych odcieniach, takich jak: czerń, grafit, głęboki granat, śliwka, szarość i khaki, które nie brudzą się tak szybko, jak urocze, lecz niezbyt praktyczne białe kurtki. W ostatnim sezonie często sięgałyśmy też po płaszcze z futerkiem doszywanym na mankietach i brzegach.

Aby płaszcze puchowe damskie dobrze spełniały swoją rolę, powinny być odpowiednio duże – na tyle, by zmieścił się pod nimi wełniany płaszcz o grubych splotach, a także ciepły szal lub dopasowany komin ogrzewający szyję. Utarło się wprawdzie, że w przeciwieństwie do krótkich pudełkowych płaszczyków z wełny, parek czy ocieplanych trenczy i prochowców, płaszcze puchowe optycznie poszerzają sylwetki, dodając nam w oczach obserwatorów dodatkowych kilogramów. Kupowanie mocno dopasowanego płaszcza puchowego zawsze będzie jednak złym pomysłem, gdyż nie będziemy czuć się w nim ani wystarczająco ciepło, ani komfortowo.

Płaszcze puchowe najlepiej prezentują się w towarzystwie dobranej kolorystycznie czapki i rękawiczek. Na szczęście stale poszerzający się wachlarz odcieni, w jakich są dostępne, otwiera na tym polu coraz większe możliwości, dzięki czemu możemy już stworzyć zimowy total look w kolorze trawy morskiej, neonowej zieleni, turkusu, buraczanej czerwieni, srebra, czy beżu. Warto dodać, że udane eksperymenty blogerek modowych pozwoliły zwiększyć repertuar dobieranych do nich butów, dzięki czemu nie ogranicza się on już tylko do botków, kozaków czy hunterów, lecz obejmuje także mokasyny i ocieplane obuwie sportowe.

Niestety nie udało się znaleźć żadnych przedmiotow spełniających podane kryteria